Політика перевірки на плагіат
Редакція використовує платну систему перевірки на плагіат Unicheck на підставі чинного договору. Документи, подані до Збірника, будуть перевірені на плагіат за допомогою інструментів виявлення плагіату https://text.ru/antiplagiat. Крім того, ми перевіряємо з Copyscape для плагіату. Журнал "Транспортні системи і технології" негайно відкине документи, що призводять до плагіату або самостійного плагіату.
Плагіат
Адаптовано з Bella H. Плагіат. Saudi J Med Med Sci 2014; 2: 127
Доступно за адресою: http://www.sjmms.net/text.asp?2014/2/2/127/137015
"Плагіат - це використання опублікованих та неопублікованих чужих ідей або слів (або іншої інтелектуальної власності) без атрибуції чи дозволу і представлення їх як нових і оригінальних, а не отриманих з існуючого джерела. Це стосується незалежно від того, чи ідеї чи слова взяті з тез доповідей, дослідницьких грантових заявок, доповідей інституційного огляду, або неопублікованих чи опублікованих рукописів у будь-якому форматі публікації. .
Самоплагіат відноситься до практики автора, що використовує частини своїх попередніх творів на одну й ту ж тему в іншій їхній публікації, не спеціально цитуючи її формально в лапках. Ця практика широко розповсюджена, а іноді й ненавмисна, оскільки є багато способів говорити одне і те ж у багатьох випадках, особливо під час написання розділу статті. Хоча це, як правило, порушує авторське право, яке було присвоєно видавцеві, не існує консенсусу щодо того, чи є це формою наукового проступу, або скільки власних слів можна подати до суду, коли це дійсно "плагіат". Ймовірно, з цієї причини самоплагіат не розглядається в тому ж світлі, як плагіат ідей і слів інших індивідів. Якщо журнали розробили політику з цього питання, це має бути чітко визначене для авторів ».
Прямим плагіатом є плагіат тексту. Мозаїчний плагіат - це запозичення ідей і думок з оригінального джерела і декількох дословних слів або фраз, не зазначаючи автора.
Автори можуть дотримуватися наступних кроків, щоб повідомити про плагіат:
1.Інформувати редактора журналу, де опублікована плагіатова стаття.
2.Надішліть оригінальні та плагіальні статті з виділеною частиною плагіату.
3.Якщо докази плагіату є переконливими, редактор повинен організувати дисциплінарне засідання.
4.Редактор журналу, в якому плагіат статей повинен спілкуватися з редактором журналу, що містить оригінальну статтю, щоб виправити справу.
5.Плагіату слід попросити надати пояснення.
6.У разі невідповідності в обумовлений час або незадовільного пояснення стаття повинна бути постійно відкликана.
7.Автор повинен бути включений до чорного списку та позбавлений права на подання статті до певного журналу принаймні протягом 5 років.
8.Повідомляється зацікавлений керівник установи.
Плагіат можна виявити за допомогою пошукової системи Google або за допомогою Turnitin.